رویدادها

محصولات مبارزه با ویروس کرونا

شنبه 13 اردیبهشت 1399
شرکت شایگان، یکی از شرکت های فناور پارک علم و فناوری استان قزوین، برای جلوگیری از شیوع و کنترل ویروس کرونا موفق به ساخت محصولاتی اعم از تونل ضد عفونی کننده تمام اتوماتیک، دستگاه ضد عفونی کننده کف کفش، سانتریفیوژ مه پاش و تونل مه پاش سانتریفیوژی و... گردید.

تونل ضد عفونی کننده: در مدل تمام اتوماتیک تونل در قسمت ورودی با استفاده از تب سنج تعبیه شده در آن اجازه ورود افراد سالم به تونل را می دهد؛ سپس دو عدد سنسور چشمی تعبیه شده در تونل با ورود شخص روشن شده و بصورت اتوماتیک محلول( استاندارد دارای مجوز وزارت بهداشت) را می پاشند همچنین در داخل تونل اشعه ی UV تابیده شده تا محفظه داخل تونل کاملا ایزوله و توسط امواج ماورا بنفش ضد عفونی گردد(وجود اشعه UV در کنار پاشش مواد ضد عفونی کننده موثر است.) و در انتها با حرکت شخص بر روی دستگاه کف کفش ها را ضد عفونی می نماید، همچنین در انتهای دستگاه فضای شستشوی دست ها وجود دارد .طول تونل 200 و ارتفاع آن 205 سانتی متر می باشد و دارای شیب ملایم به جهت نصب در فضای باز و جلوگیری از نفوذ بارش می باشد.

دستگاه ضد عفونی کننده کف کفش:

این دستگاه توسط برق تک فاز راه اندازی می گردد و قابلیت کاربرد در فروشگاه ها، بانک ها، مراکز آموزشی، ادارات ،کارخانجات و مصارف خانگی را دارد.تونل مه پاش سانتریفیوژی:سازه ی این تونل بسته به سلیقه ی مشتری طراحی می گردد. این تونل بر اساس طول 2 متر به دو عدد ساتریفیوژ مجهز است، این تونل در ورودی، سنسور دو طرفه نوری جهت تشخیص ورود شخص به تونل را دارد که به محض ورود شخصی به داخل آن، سانتریفیوژ روشن شده و فرآیند مه پاشی را آغاز می کند.

سانتریفیوژ مه پاش سالن ها و فضا های عمومی:این محصول دارای بالاترین تکنولوژی در فرآیند مه پاشی طبق استاندارد وزارت بهداشت می باشد. سانتریفیوژ مه پاش با پخش کردن ذرات محلول موجود در مخزن قطرات محلول با قطر 50 میکرومتر و بیشتر تولید می کند. در استاندارد وزارت بهداشت قطر مطلوب این ذرات، بیشتر از 50 میکرو متر اعلام شده است. مقادیر کمتر از 50 میکرو متر موجب آسیب به دستگاه تنفسی می شود.

نمونه نصب شده این دستگاه در یکی از دفاتر مرکزی:

 

برچسب ها